Тетово: Ја претепал бившата девојка оти не сакала повеќе да биде со него !

Тетовската полиција поднесе пријава против С.Д. (40) од селото Жеровјане кој е осомничен за грабнување.

МВР тврди дека насила во возило ја внел поранешната девојка, на која и се заканувал поради нејзината одлука да го напушти. Во еден момент почнал и да ја тепа. На пат кон тетовското село Чајле, бил запрен од полициска патрола која го уапсила.

LEAVE A REPLY