Природа и здравје – Намалување на стомакот

Температурите растат, Сонцето грее, а останува се помалку облека на нашето тело со што до израз доаѓа и вишокот кој сме го наталожиле за време на зимата. Но, не само од естетска причина, туку гледано и низ призмата на здравјето веднаш треба да преземеме нешто за да се ослободиме од вишокот килограми и од штетните масти.

Да го подигнеме знакот стоп за акумулирањето на масното ткиво со еден вкусен и многу корисна сок. Тој ќе ви даде не само „ново“ тело, но и многу сила и здравје.

Потребни производи:

1 краставица; 3 парчиња ананас; 1 стебленце целер; 1 лажица истолчен магдонос; сок од половина лимон; Неколку ливчиња нане

Пијте го сокот наутро на празен стомак, не додавајте шеќер или вештачки засладувачи.  Пијте го пијалокот не повеќе од 15 минути по подготовката, за да не ги изгуби корисни својства.

Користете го 7 дена и надгледувајте ја тежината!

Ако забележите дека нешто не е во ред додека го консумират – престанете да го пиете, бидејќи не сите луѓе реагираат еднакво на прочистувањето.

SHARE

LEAVE A REPLY