Природа и здравје – Ефикасно против паразити

Присуството на паразити во телото може да предизвика големи штети по здравјето. Ако имате ваков проблем решение можете да побарате во алтернативната медицина. Брзо, ефтино и ефикасно подгответе го овој напиток.

Потребни состојки:

Парче ѓумбир ( треба да биде два пати поголемо од чешне лук )

1 чешне лук

½ кафена лажичка цимет (по желба)

Начин на подготовка:

Во соодветен сад ставете го однапред пресуваниот лук и измелениот ѓумбир. Истурете чаша вода и варете на тивок оган 5 минути. Пред да се излади додадете  го циметот, а потоа кога веќе е целосно изладено може да додадете и органски мед.

Овој чај треба да се пие по два-три пати на ден пред секој оброк.

Колку време треба да се пие? Не помалку од два-три месеци.

Овој пијалок ќе ви обезбеди неверојатни здравствени придобивки дури и како превенција.

 

SHARE

LEAVE A REPLY