Природа и здравје – Терапија за здраво дебело црево

За придобивките од лененото семе имаме зборувано и порано, прави чуда за организмот!

Сега, експертите од областа на медицината алудираат на хидроколонотерапија со лен како нејлесен и ефикасен рецепт за чистење на дебелото црево.

Потребни ви се 12 лажички висококвалитетно ленено семе и еден литар вода.

При рака треба да имате соодветен сад во кој ќе го ставите лененото семе. Потоа истурете ја врелата вода и продолжете да варите уште десетина минути.

Садот тргнете го од огнот, оставете да се излади и процедите. Целата количина треба да се испие за еден ден. Можете да ја поделите на 5 или 6 дела, по можност пред јадење. Конзумирајте го овој напиток секој ден во текот на две недели.

SHARE

LEAVE A REPLY