Природа и здравје – сок од морков против туберкулоза

Еден млад човек од Украина вели  дека се излечил од туберкулоза со свеж сок од морков. Денес ви го пренесуваме неговото сведоштво.

  • Имав „дупки“ во моите бели дробови кои според зборовите на лекарските веќе не беа за лекување. Ги пуштив сите апчиња во школката од тоалетот и почнав да си подготвувам сок од морков, малку цвекло и јаболка. Почнав да пијам 350-450 грама сок секој ден. Непосредно пред да го испијам сокот зема една кафена лажичка мед, за да може да дејствува бетакаротинот кој е главниот исцелител и се наоѓа во морковите во големи количини. По шест месеци направив рендген и го видов резултатот! И, ете, сега сум жив и здрав веќе 11 години- стои во сведоштвото на Украинецот.

Анатолиј тврди дека овој рецепт третира сè што е поврзано со дишните патишта. Овој сок го зголемува имунитетот и го штити телото од сите болести.

Еве го точниот рецепт:

Земете 2-3 моркови (од 200-300 грама), цвекло (50 грама) и 2-3 јаболка (100 грама). По желба може да се додаде и тиква.  Никако не заборавајте да земете лажичка мед пред да го пиете сокот.

 

SHARE

LEAVE A REPLY