Природа и здравје – Лекување на розов лишај

Розовиот лишај е проблем на кожата кој се јавува без разлика на возраста, полот или здравјето. Сепак, се верува дека неговата главна манифестација е на возраст од 10 до 35 години.

Ако имате ваков проблем, можете да си помогнете со следниов домашен рецепт. Главната состојка е лук.

Подгответе 2-3 чешниња лук со средна големина, треба да бидат исчистени. Испасирајте ги.

Земете 1 лажица од испасираната смеса, а потоа полијте ја со 200 мл топла вода. Нека отстои од 8 до 10 часа, па процедете ја течноста. Се става директно на кожата двапати на ден.

SHARE

LEAVE A REPLY