Природа и здравје – Лек против малигни заболувања

Ракот е чума на денешницата, а многу природни рецепти им нудат нова надеж за заболените пациенти.

Еве го рецептот на бразилскиот монах, отец Романо Заго за лекување на рак. Потребно ви е:

350гр свежи листови од алое вера, 6 големи лажици алкохол – рум, ракија или виски, половина килограм природен мед.

Со сува крпа исчистете ги листовите и отстранете ги игличките од краевите на алоето, а потоа искинете го на парчиња без лупење. Ставете ги во блендер, додајте мед и алкохол. Треба да ги миксирате додека не добиете еднолична смеса. Препаратот не е потребно ниту да се вари, ниту да се цеди.

Така подготвениот препарат чувајте го во фрижидер.

Зимајте по една лажица, трипати на ден, половина час пред оброк.

SHARE

LEAVE A REPLY