ВИДЕО: 16 месеци затвор за возач кој заспал на воланот и со камион направил сообраќајка близу Бирмингем !

Марису Влазло (47), кој по потекло е Унгарец а живее во Ливерпул добил 16 месеци затвор поради предизвикување на сообраќајна несреќа. Тој заспал на воланот при што предизвикал сообраќајна несреќа на влезот во Бирмингем во Англија при што една жена била потешко повредена и се здобила со скршени ребра.

Полицијата ја објави снимката на која се гледа како камионџијата растура неколку автомобили со силината на ударот.

LEAVE A REPLY