Природа и здравје – Рецепт против болка во уво

Студеното време знае да предизвика настинка која може да се манифестира и со болка во увото. Ако периодов Ви се случило вакво нешто можете да делувате со домашниот рецепт кој денеска го презентираме.

За негова подготовка потребно ви е:3 чешниња лук; маслиново масло; пипета; газа.

Начин на подготовка:

Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го со маслиново масло, па ставете ги во шишенце.

Капнете 2 капки во увото и одморете додека не се впие, а потоа прекријте со газа за да не истече.

SHARE

LEAVE A REPLY