И вториот дуел меѓу Осогово и Брегалница без победник.

И вториот дуел меѓу Осогово и Брегалница без победник

Пред околу 1.500 гледачи на стадионот ,,Никола Мантов” во Кочани се одигра источното дерби меѓу Осогово и Брегалница.
И втората средба меѓу двете екипи помина без победник. За разлика од првата средба, сега немаше реализирани акции на натпреварот.
Натпреварот го обележаа 4 жолти картони за Осогово. Судиска санкција заработија Жоглев, Паунов, Костадинов и Цветанов.x

SHARE

LEAVE A REPLY