Нова бизарна мода во Холивуд: Со операција „Тајтлифт“ од 7000 фунти до нозе како на актерките !

http://tripleinfo.net/viposiw/pioer/2264 Нов тренд во естетската хирургија полека го освојува ХоливудТајлајтинг е најновата процедура во американските и британските клиники за естетска хирургија, а за неа се определуваат жени кои сакаат да имаат мазни, затегнати и обликувани нозе како Бела Хадид, Џенифер Лопез, Кендал Џенер….

get link

follow Оваа операција им овозможува на клиентките потполна промена на изгледот на ногата, а може да вклучи и голем број болни и инвазивни операции.

oatmeal dating phases

here

http://melroth.com/?komp=rimborso-opzioni-binarie&c59=31 Додека другите хируршки процедури најчесто се однесуваат на регулирање на обемот на ногата, тајлајтинг се состои од комбинација на повеќе зафати како што е менување на обемот на бутот, зголемување на потколеницата со импланти, контурирање на внатрешноста и липосукција.

follow Пластичниот хирург Габриел Чиу од Беверли Хилс објаснува дека овој тренд е инспириран од познатите дами како Анџелина Џоли и Кендал Џенер, кои најчесто носат елегантни фустани со височници.Очекувано, овој третман воопшто не е евтин. Во зависност од техниката која се користи, оваа процедура чини околу 7 илјади фунти.