Природа и здравје – Со цвекло до подобро здравје

top annonce rencontre 62 Резултатите од медицинските истражувања покажуваат дека консумирањето на цвекло го чисти црниот дроб, го решава проблемот со  опстипација и други проблеми со цревата, но и спречува развој на малигни тумори. Овој зеленчук содржи најголем број на минерали и витамини меѓу кои и исклучително реткиот Б12.

radioactive carbon dating gcse За цвеклото велат дека е во состојба да поправи многу нешта во организмот кои се расипани.

forex binary options trading strategy Цвеклото во комбинација со моркови пак, придонесуваат за подобра циркулација на крвта, намалување на крвниот притисок и детоксикација на организмот.

Во продолжение со вас споделуваме рецепт од сок кој во секоја смисла ќе го подобри Вашето здравје:

http://killjoytattoo.com/?kremeni=j%C3%BCrgen-single-sindelfingen&e03=73 Потребни состојки:1 цвекло; 4 моркови; 1 ѓумбир.

http://poloclubmiddennederland.nl/?p=150 Подготовка: Ставете ги сите состојки во вашиот соковник. Почекајте додека не ја достигне посакуваната конзистентност и испијте го!

spanische frauen kennenlernen

SHARE