Бобан Савев со сребро на „Македонски бисер“

Борачот на БК Балканец, кочанчанецот Бобан Савев, имапе успешен настап на 42-рото издание на меѓународниот турнир „Македонски бисер” кој се одржува во Спортскиот Центар „Кале” во Скопје. Савев се закити со сребрен медал во категорија до 92 килограми, откако претходно во финалето во својата категорија загуби од претставник од соседна Бугарија.

Годинава турнирот „Македонски бисер“ беше со најголем број на странски натпреварувачи и најголем број на земји учеснички.

SHARE

LEAVE A REPLY