„Единствена Македонија“ денес му праќа писмо со предупредување на Ципрас за „авантурата“ со името на Заев !

site rencontre belgique avis Партијата Единствена Македонија вечерва најави дека денес во грчката амбасада ќе достави писмо до грчкиот премиер Алексис Ципрас во кое ќе му укаже зошто не треба да „влегува во авантура со Заев во Софија за промена на името и идентитетот“.

click here

source follow site -Единствена Македонија на 15 мај 2018 (вторник) во грчката амбасада во Скопје ќе го предаде писмото до грчкиот премиер Алексис Ципрас за причините зошто не треба да влегува во авантура со Зоран Заев на средбата во Софија за некаков договор за промена името и идентитетот. Изјава на претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев пред грчката амбасада во 13 ч. каде ќе биде споделено писмото до медиумите кое по дипломатски пат преку грчката амбасада се доставува до Ципрас, се вели во соопштението од партијата.

source link