Започна ЕП за борачи кадети во Скопје

Вчера во СРЦ „Кале“ во Скопје започна европското првенство во борење за кадети во слободен стил, грчко-римски стил и женско борење кое ќе се одржува до 2-ти мај. Прв од борачите на штипски Балканец во категорија до 60кг. настапи Давид Мишев кој во првата борба е поразен од италијанскиот репрезентативец Пироду со висок резултат од 9:1. На ова првенство учествуват борачи од вкупно 38 европски држави.

SHARE

LEAVE A REPLY