ВИДЕО: Албанци за 20.000 долари фалсификувале лажни американски пасоши и визи !

go site Албанската полиција во соработка со полиции од неколку земји разби голема група фалсификатори на пасоши и визи за САД. Во акцијата се уапсени 41 лице – најголемиот број од фалсификаторите се од Тирана и други градови во Албанија. Албанската полиција соопшти дека во групата фалсификатори имало и двајца припадници на полицијата.

sto super trading online

site de rencontre twoo france Во соопштението на полицијата и обвинителството се оценува дека акцијата наречена „272“ била помогната и од странски служби. Истиот извор наведува дека се откриени 2 лаборатории за фалсификување пасоши и визи на САД во Албанија, додека седум се откриени во Грција, од страна на грчките власти.

follow url

le site de rencontre je contacte Групата фалсификатори добивала по 20.000 долари за пасош и виза. Апликантите со фалсификувани пасоши од Албанија, Црна Гора, Грција, Франција и Норвешка се упатувале кон САД, Канада и Велика Британија.