Скопје: Стјуард си ја скршил ногата при турбуленции во авион !

elite matchmaking houston Стјуард од Македонија, вработен во унгарската нискобуџетна авиокомпанија „Визер“ ја скршил левата нога во текот на летот од Милано за Скопје вчера попладне.

http://tc12bercy.fr/parazitu/1444

source Министерството за внатрешни работи ја потврди информацијата со соопштение дека „вчера во 19.35 часот од хируршката болница „Св.Наум Охридски“ добиле пријава дека кај нив било донесено повредено лице од Скопје, вработен во авиокомпанија како стјуард“.

fare opzioni binarie

hombre soltero puede adoptar niГ±o Според патници во авионот стјуардот се повредил кога авионот летал низ зона на силни турбуленции. Помеѓу патниците и останатите членови на кабинскиот екипаж нема повредени.

http://www.ecoshelta.com/?kampys=iq-option-forbidden&3d2=7f billigast renova „Полициските службеници при увидот констатирале дека лицето В.К. (28) се повредило во 18.05 минути во авионот. Авионот се подготвувал за слетување и влегол во турбуленции, при што В.К. паднал на подот и се здобил со тешки телесни повреди, кои му биле констатирани во болницата ‘Св. Наум Охридски’. Тој бил вработен како стјуард во компанијата Визер, а при падот се здобил со скршеница на скочниот зглоб на левата нога“, велат од МВР.

LEAVE A REPLY

site de rencontre avec paiement par telephone

DALLA TEORIA ALLA PRATICA: programmi di trading INDIVIDUALE A MERCATI APERTI SULLE MID CAP . E' intitolato così il laboratorio diretto da Pietro Origlia

site de rencontre chatroulette

meilleur site de rencontre totalement gratuite

watch