ХИТ ФОТО: Бугарското ВМРО го пречека Заев со транспарент…„Добредојдовте дома„ !

Претставници на ВМРО во Софија го пречека македонскиот премиер при неговото пристигнување во бугарската Влада со транспарент на кој пишуваше: „Добредојдовте дома". На оваа интернет...

ВИДЕО: На Божидар Димитров му падна камен од срцето…конечно го слушна...

За некои работи не треба коментар. Знаеме дека човекот има дебела „дупка“ во главата...ама еднаш во 1999 ја видовме приказната со договорот за добрососедство...

По стапките на Љубчо и Заев нема да каже што содржи...

Детали од договорот за соработка меѓу Македонија и Бугарија кој треба да се потпише на 2 август засега нема да објавуваат, изјави премиерот Зоран...

Ќе има ли маж до 2 август да ни каже што...

Еден од најголемите негатори на Македонија и на Македонците, бугарскиот историчар Божидар Димитров коментирајќи ја посетата на Зоран Заев на Софија порача дека Скопје...

Средба Борисов-Заев: Грција бара откажување од името, ќе се откажеме ли...

Премиерот Зоран Заев денеска во Софија ќе се сретне со неговиот бугарскиот колега Бојко Борисов.Ова ќе биде прва посета на Заев во некоја од...

Кичево: По брачна расправија, сопругата го испрскала мажот со киселина !

Полициска станица Кичево поднесе кривична пријава против В.В. ( 43) од село Брждани кичевско, поради основи на сомнение за сторено казнено дело„ телесна повреда“. Пријавената...

Грција ни избира име: Соседот „кум“ сака да се викаме „Вардарска...

Вардарска Македонија ќе биде грчкиот предлог до македонската влада за решавање на спорот за името, пренесува грчкиот неделник „Риал њуз“. Според весникот, грчката влада...

ОМД: Нема прифатливо име по диктат на Грција без одобрување од...

„Со децении, Грција е главната пречка во барањата на Македонија за поголема регионална стабилност и безбедност. Низ годините, Македонија докажа дека е подготвена да...

Два земјотреса утрово во Македонија !

Првиот посилниот земјотрес беше почувствуван во 2:01, додека вториот со послаб интензитет во 8 часот изутринава. Според податоците на Телеметриската сеизмолошка мрежа на Природно-математичкиот факултет...

Бујар Османи, портпаролот на ДУИ контра Заев: Наскоро Албанскиот јазик од...

Новиот закон за јазици треба да го унапреди албанскиот од локална во официјална централна употреба, изјави портпаролот на ДУИ Бујар Османи во интервју на...