Единствениот откупен центар за овошје и зеленчук во Лакавичко ќе се...

Откупен центар за земјоделски производи ќе добие Драгоево. Овошјето и зеленучок кој земјоделците од овој крај го произведуваат, конечно повеќе нема да мораат да...

Пробиштипскиот градоначалник се пофали со над 160 проекти

На два месеца пред изборите и пред крајот на мандатот, пробиштипскиот градоначалник Тони Тоневски излезе со отчет пред граѓаните. На прес конференција, Тоневски се...

Претседателот Вучиќ соопшти дека разузнавачите му дале информација дека во Македонија...

Наше е луѓето да бидат подготвени. Ќе има одредени промени во персоналот за како да го заштитиме пријателството со Македонија, а и како да...

ВИДЕО: Нов екстремизам во Франција – Автомобил влета на автобуска станица...

Едно лице загина, а едно е повредено кога автомобил влетал во две автобуски постројки во францускиот пристанишен град Марсеј, соопштија властите. Француската полиција го уапсила...

Џери Луис, славниот актер и легенда на комедијата почина во Лас...

Еден од најголемите комичари на сите времиња, Џери Луис, почина во својот дом во Лас Вегас, а оваа информација ја потврдија и членовите на...

Внимавајте што пишувате, „Големиот брат“ гледа се: И социјалните мрежи ќе...

Според новиот прашалник, од кандидатите за виза се бараат информации за профилите на социјалните мрежи во последните пет години како и биографија за последните...

По нападите во Барселона, група Шпанци вратија со напад на главната...

Во тој момент во храмот имало неколку стотици луѓе. „Оној кој ја финансирал оваа џамија, финансирал тероризам. Зошто властите молчат?” – беше напишано на знаме,...

Можна причина зошто Србија го повлече персоналот од амбасадата во Скопје:...

Амбасадорката Душанка Дивјак-Томиќ и персоналот, како што е наведено пристигнале во Белград. Причината за повлекувањето официјално не се соопштува сè уште ни од македонска...

Во Словенија, просечната плата над 1000 евра !

Просечната нето плата во Словенија во јуни оваа година изнесувала 1.045 евра, што во однос на мај е реален пад за 0,5 отсто. Во однос...

Двајца мртви на патот Штип – Радовиш

Загинаа две лица на магистралниот пат Штип-Радовиш на излезот од штипското село Лакавица. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова, информира дека автомобилот „фолксваген шаран“ утринава околу...