Бочварски се огради од опелото за Захариев

Кандидатот за градоначалник од СДСМ, Благој Бочварски вчера на фејсбук , а денес и лично се огради од видеоснимката со опелото за Илчо Захариев: ...

Ѕвонко Пекевски , новиот градоначалник на Берово ја презеде функцијата

Ѕвонко Пекевски , новиот градоначалник на Берово  ја презеде функцијата. Првите задолженија се попис , но и мерки за консолидација на буџетот кој е...

Хрватската претседателка во посета на Русија: На средба со Путин, понуди...

„Многу ми е драго што се сретнувам со вас во Русија, драго ми е за приликата да поразговараме за билатералните односи, но и за...

Грција заглавена во долгови, ама затоа купува американски ловци вредни над...

Трамп ова го кажа откако ја потврди посветеноста на САД на грчкото економско заздравување денес во Белата куќа, по средбата со грчкиот премиер Алексис...

Авторката на Хари Потер, писателката Џ.К Роулинг лани заработила 95 милиона...

Половина од заработените пари, во кои не се вклучени таксите и другите трошоци, ги заработила само од сценаријата за претставата "Хари Потер и проколнатото...

Во недела и Косово гласа на локални избори !

На локалните избори, што в недела ќе се одржат во Косово, ќе учествуваат тројца министри и 11 пратеници. Министрите за образование Шиќири Битиќи и за...

Меѓународниот трибунал идниот месец ќе донесе пресуда за Ратко Младиќ !

Судиите на Обединетите нации следниот месец ќе ја донесат пресудата за поранешниот воен лидер на босанските Срби, Ратко Младиќ, обвинет за воени злосторства извршени...

По три месеци, грчка полиција ги уапси побегнатите агенти на УБК,...

Грујевски и и Бошковски беа во бегство три месеци, откако Врховниот суд ја потврди одлуката на Апелацискиот суд дека треба да одат во притвор,...

ВИДЕО: Петмина мртви во Украина откако автомобил излетал од патот !

Според извештајот од полицијата, возилото Лексус СУВ се судрило со друг автомобил, по што излетал на тротоарот. Како што соопшти Антон Херашенко, од министертвото...

30 дена притвор за пробиштипјанецот кој сликаше, уценуваше и силуваше 11-годишно...

30 дена притвор за пробиштипјанецот кој сликаше, уценуваше и силуваше 11-годишно дете. Ова е епилогот од пријавата која против пробиштипјанецот ја поднесе таткото на...