Еднонеделно бебе почина во Истибања. Младите родители во шок

Еднонеделно бебе почина во Истибања. Дека нешто не е во ред, приметил таткото во текот на утринските часови. Набргу констатирал дека бебето не дава...

Патеката на Тоше од Крушево, петта година по ред ја оди...

Патеката на Тоше од Крушево, петта година по ред ја оди Тоше од Кочани. Повторно за роденденот на мега ѕвездата, момчето кое го живее...

Со светење на водите започнаа подготовките за големиот христијански празник Богојавление...

Со светење на вода во сите цркви во регионот  и по домовите и деловните објекти на граѓаните, започна прославата на големиот христијански празник Богојавление...

Малку снег-многу страв кај превозници. Ќе имаат ли чисти патишта за...

Малку снег-многу страв кај превозниците. Ќе имаат ли чисти патишта за работа? Дилемата и стравот на нив им доаѓа, од минатонеделното искуство, кога нивните автобуси...

Брука со второ продолжение. Штипски советници од СДСМ освен...

Брука со второ продолжение приредија советници на СДСМ од  штипскиот совет. Освен за вода,  некои од нив не плаќале ниту  данок: Одделението за администрирање...

По два месеца, вработените од Здравствениот дом Пехчево зедоа плата дури...

По два месеца, околу 40 вработени од Здравствениот дом Пехчево зедоа плата дури вчера, откако потпис за тоа ставил претседателот на Управниот одбор. Поради...

Епидемија на варичела во Кочани нема. Ја измислија интернет порталите

Вештачка епидемија на варичела во регионо вознемири многумина. Од утринава, голем број портали излегоа со ударна информација за прогасена  епидемија на голема сипаница во...

Невработен од Виница од синоќа е милионер

Невработен од Виница од синоќа е милионер. Среќата на 21-годишниот Лазе Димитровски му ја најавило бадниковото лепче L На Бадник ми се падна паричката...

Адреналин и егзибиционизам на езерото Гратче

Секоја чест. Храбар, оригинален, но и опасен егзибиционизам на браната Гратче. Двајца исклучително храбри кочанци, испровоцирани од дебелиот мраз во кој е оковано еверото,...

Делчево се врти кон жените и младите. Интересите ќе им ги...

Делчево ќе изработува  стратегија за социјална инклузија на жените и младите. На денешната конференција организирана во рамките на проектот  Македонска активна платформа за социјална...