Во недела марш во спомен на Февруарскиот поход

Во чест на големиот партизански подвиг, Февруарскиот поход, планинарите од Делчево и регионот ќе учествуваат на традиционалниот планинарски марш, кој секоја година се одржува...

Фудбал Старс на детски турнир во Бугарија

Традиционалниот Меѓународен фудбалски турнир за млади категории „Сандански Куп 2018“, кој секоја година се одржува во градот Сандански во западна Бугарија, е новиот предизвик...

Утре Кит-Го Пехчево во Кочани против Осогово

Утре во рамките на пријателските средби кои второлигашите и третолигашите ги имаат договорено како дел од подготовките за пролетниот дел од првенствата, пехчевскиот третолигаш...

D-Gym на првото кик бокс првенство со 5 медали

Младите кик боксери на D-Gym под тренерската капа на Далибор Огнанов на Државното првенство кое се одржа во Скопје заработија вкупно 5 медали. Со трети...

Емил Павлов со сребро на Премиер Лигата во Дубаи

Еден од најуспешните штипски спортисти воопшто, каратистот Емил Павлов, уште еднаш ги сврте очите на спортската јавност кон себе, откако во Дубаи, на Карате...

Осум медали за Гладијатор на Државното кик бокс првенство

Кик боксерите на штипски Гладијатор и понатаму ја докажуваат својата доминација во македнскиот кик бокс. Под тренерската ракавица на Шенол Асанов, штипјани заработија вкупно...

Лирија и Балканец доминантни на Државното изборно првенство

Во вкупниот пласман на Државното изборно првенство, кое се одржа во сабота, очекувано доминантни беа борачите на Лирија и Балканец. Во сениорска конкуренција Лирија...

Шкендија и Вардар доминантни во Првата лига

Екипите на Шкендија и Вардар и понатаму се доминантни во Првата македонска фудбалска лига. Во рамките на 20. коло, двете ривалски екипи беа најдоминантни...

Порази за Брегалница и Осогово во пријателските натпревари

Помина уште еден фудбалски викенд на второлигашки пријателски средби. Екипата на Брегалница доживеа дебакл во Велес, откако беше поразена од Борец со 4:1. Единствениот...

Емил Павлов во финалето на Премиер Лигата во Дубаи

Штипскиот каратист Емил Павлов успеа да стигне до финалето на Карате 1 турнирот во Премиер Лигата, кој вчера денеска и утре се одржува во...