Пораз за Брегалница во првиот натпревар од втората полусезона од ПМФЛ

Штипскиот прволигаш Брегалница претрпе пораз во првиот натпревар од втората полусезона од Првата македонска фудбалска лига. Гостинскиот тим на Ренова победи со конечен резултат од...

Жетва на медали за штипски Гладијатор во Сараево

Вистинска жетва на медали направи штипскиот кик бокс клуб Гладијатор на Меѓународниот турнир во Сараево, кој се одржа викендов. Очекувано најтрофејна беше најдобрата штипска кик...

Кик боксерите на Гладијатор на меѓународен турнир во Сараево

Штипскиот кик бокс клуб Гладијатор денеска учествува на меѓународниот турнир „Гранд При на Босна и Херцеговина“, кој се одржува во Сараево. Боите на клубот и...

Утре Брегалница против Ренова во првиот меч од втората полусезона од...

Утре Брегалница се среќава со екипата на Ренова, во првиот натпревар во рамките на Првата македонска фудбалска лига. Од останатите двојки, Македонија Ѓорче Петров се...

Во Брегалница задоволни од подготовките за втората полусезона

Во фудбалскиот клуб Брегалница се задоволни од подготовките за втората полусезона од Првата македонска фудбалска лига, како и за полуфиналето на Купот на Македонија. ...

Утре УГД Студент се среќава со СВСК Куманово во првиот натпревар...

Утре дамите на УГД Студент се среќаваат со СВСК во Куманово во првиот натпревар од втората полусезона на Првата македонска одбојкарска лига. Од останатите двојки,...

Трансфермаркт ја објави вредноста на македонските прволигашки клубови

Според најновата ранг листа на елитниот Трансфермаркт, Брегалница вреди 3,03 милиони евра и е петти највреден клуб во Македонија. Очекувано, највредни прволигаши во Македонија се...

Косовските џудо олимпијци во посета на кочански „Гладијатор 2016“

Кочанскиот џудо клуб „Гладијатор 2016“ организираше тридневен семинар со косовскиот џудо клуб „Полиција“ од Приштина. На семинарот гости, покрај тренерот Антон Цена, беа и млади...

Баскет Дино и Овче Поле со победи во 9-тото коло

Екипата на кочански Дино Баскет успеа да дојде и до втората победа во Кошаркарската лига. Во рамките на натпреварите од 9-тото коло, Дино Баскет...

„Рудник Саса“ со победа во 15-тото коло од Првата футсал лига

„Рудник Саса“ го совлада кумановски „Илирет“ во рамките на 15-тото коло од Првата македонска футсал лига. На натпреварот кој се одигра во Македонска Каменица,...