ВИДЕО: Уапсени три лица за фрлање на запаливи бомби на синагога...

Како што наведуваат медиумите и извештаите на локалната полиција, нападот се случил во саботата доцна вечерта кога напаѓачи фрлиле запаливи бомби кон синагога во...

ВИДЕО: Палестинец прободе со нож израелски обезбедувач на автобуската станица во...

Избодениот обезбедувач во Ерусалим се наоѓа во критична состојба откако го нападнал 24-годишен Палестинец од Западниот брег.Напаѓачот кој има 25 години е уапсен откако...

ФОТО/ВИДЕО: Британија парализирана од снег – Откажани летови, запрени возови и...

Обилните врнежи од снег предизвикаа застој во копнениот и воздушниот сообраќај во Велика Британија, при што се откажани поаѓањата на некои возови и авиони.Британската...

И тоа е можно: Македонците и Грците се здружија против лошиот...

Учествуваа преставници на грчката, македонската, влашката, ромската и египќанската заедница во Албанија, како и преставници на странските амбасади во Тирана. Претставаниците на малцинствата беа едногласни...

Косовскиот претседател Хашим Тачи очекува идната година странската мисија да се...

Врмето на меѓународни мисии во Косово помина, изјави косовскиот претседател Хашим Тачи, кој тврди дека Еулекс треба да ги заврши своите активности кон средината...

И Бугарија ќе помогне да се скрои новото име на Македонија:...

Постојат реални и позитивни очекувања во скоро време да се најде решение за отвореното прашања околу спорот со името доколку земјата се откаже од...

Словенските разузнавачи во штрајк ! Мала им е платата !

„Раководството на СОВА и синдикатот на вработените се обидуваат во конструктивен дијалог да постигнат соодветно решение. Нагласуваме дека нејзините задачи во областа на националната...

Нетрпеливоста во Израел ескалира: Двајца мртви во воздушни напади и над...

Двајца припадници на палестинската исламистичка група Хамас загинаа во најновите израелски воздушни напади, тврдат претставници од појасот Газа.Палестинскиот министер за здравство изјави дека во...

Србија: Купил невеста од Албанија за 1500 евра, таа му побегнала...

Имено, постои сомнение дека маж од Прокупље е измаме зошто платил 1.500 евра за да склопи брак со Албанка, но таа по неколку часа...

Се собрале комшиите…во Белград ќе дебатираат Србија, Грција, Бугарија и Романија...

Во рамките на Високиот совет за соработка меѓу Србија, Грција, Бугарија и Романија, денес во Белград ќе се одржи состанок на српскиот претседателот Александар...