САД: Во Тексас пронајдени 17 имигранти заклучена во приколка !

Полицијата во Тексас соопшти дека открила 17 лица, заклучени во камионска приколка, што била паркирана на една бензинска пумпа. Помошник шефот на полицијата во тексашкиот...

Косово: Над 160 бивши борци на УЧК се соочуваат со затвор...

Повеќе од 160 лица од албанска националност се обвинети за воени злосторства на Косов во српското Обвинителство за воени злосторства, пишува денеска весникот „Блиц“. Станува...

Пожар во една од највисоките згради во Дубаи !

Голем пожар избувна набрзо по полноќ во една од највисоките станбени згради на светот, што се наоѓа во Дубаи, јави Еј-Би-Си Њуз. Противпожарните екипи го...

ВИДЕО: Дефект на жичарницата во Келн заглави 100 луѓе – Во...

Шок уследи на една од келнските туристички атракции кога се заглави една од кабините, поради што целата жичарница над реката Рајна неочекувано запре, а...

Битола: Малолетник прободен со нож во стомак !

Дежурниот лекар од битолската болница синоќа во МВР пријавил дека лекарска помош во болницата побарал 14-годишник кој бил повреден со нож во стомакот. Според докторите...

ВИДЕО (18+): Перверзно и безобразно до коска – Секс на клупа...

Сексот на клупа го снимил еден буден сосед кој видеото веднаш го објавил на социјалната мрежа Фејсбук . Видеото за само неколку часа го...

Нов апарат за штипска неврохирургија. Донација од Швајцарија

Софистициран апарат за сложени операции на глава и ’рбет, доби штипското неврохируршко одделение, како донација од Швајцарија: Станува збор з атип на оперативен микроскоп...

Претседателот на Сирија, Асад се појави на новите пари !

Гувернерот на Централната банка Дурајд Дургам вели дека оваа банкнота, заедно со уште неколку други редизајнирани, требало да се издадат пред повеќе години, но...

Никој не го сака…Албанскиот премиер Рама остана без коалициони партнери пред...

Прашан дали отфрла можна коалација со ДП, Еди Рама, гостувајќи во телевизиска емисија, изјави дека „секое сценарио е отворено врз основа на одлуката на...

Младите пијанисти од Кочани со први награди на меѓународни натпревари по...

Младите пијанисти од Кочани со први награди на меѓународни натпревари по пијано и хармоника, што се одржаа во Гевгелија и Велес: Од нашето училиште...