Занимливости

Занимливости

Србија: Паднал со авион за запрашување, го уништил но преживеал !

Земјоделскиот авион кој го управувал пилотот Радован Шегрт (65) од Нови Сад се срушил во Апатина, кај Рибарева за време на прскањето на пченицата....

Канскиот фестивал со ненормално обезбедување: Го чуваат над 700 полицајци !

Во близина на булеварот  Croisette каде ќе проаѓаат  филмските екипи од сигурносни причини поставена е железна ограда. Сите безбедносни подготовки се завршени. Забранети се летови...

ВИДЕО: За се го бидува…додека го чекаше кинескиот претседател, Путин покажа...

Песната „Московски прозори“ и „Ноќната песна“ датираат од периодот кога тој израсна и посветени се на неговиот роден град Санкт Петербург и Москва, наведува...

ВИДЕО: Најстарите снимки и фотографии од Њујорк…Кај нас во 1903 се...

Како изгледал Њујорк пред 100, години и денес. Споредба...1903 со 2016...или тука некаде. Додека кај нас се готвело Илинденското востание, уживајте во архивата од...

Тепачка на македонска свадба во Австралија: Гост ги фаќал жените за...

Дејли телеграф денес објави приказна за свадба на Метју Карионе и Макеоднката Ребека Бочваровска кои се венчале во Сиднеј во Австралија. Нивнбата свадба станала...

Хакери извршиле масовни сајбер напади ширум светот !

Компјутерите од илјадници локации се заклучени од програма која бара 300 долари во Биткоин. Извештаите кажуваат дека има заразување на компјутери во повеќе од...

ВИДЕО: Јана кажа “ДА” по настапот во Киев !

Јана Бурческа ја претстави Македонија на втората полуфинална вечер на Евровизија 2017. Иако не успеа да влезе во финалето, Јана оваа Евровизија никогаш нема...

ВИДЕО: Актерското деби на Бекам во „Кралот Артур“ заврши неславно…фановите го...

Дебито на Дејвид Бекам како актер беше остро критикувано од филмските фанатици по пуштањето на трејлерот на „Крал Артур“ пренесе „Дејли мејл“. Поранешниот фудбалер...

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон стана писател – Во дует со...

„The President is Missing“ е прва фикција за Клинтон, автор на книгата „My Life“ која му донесе милиони, додека Патерсон има исклучителна шанса за...

ФОТО: Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез уживаат на Ибица…нејзините облини се...

Пет месеци по обзнанувањето на светот за неговата нова девојка, фудбалерот Кристијано Роналдо уживаше на сонце на Ибица. 32 годишниот Роналдо и 23 годишната Џорџина...