Занимливости

Занимливости

ВИДЕО: Споредба на големината на вселенските тела, шти ни мозокот не...

Ова видео ќе ви ги покаже разликите на вселенските објекти. Од планетата Земја, па се до различни видови на сонца кои се поголеми о...

ХИТ ФОТО: Трамп и Макрон со стегање на рацете при ракувањето...

Силното ракување на Трамп и Макронна самитот Г7 повторно предизвика лавина коментари, а многумина тоа го сметаат за напнатост на самитот.Фотографиите од нивното ракување...

ВИДЕО: Мајк Маерс и Џејми Ли Кертис повторно во „Ноќ на...

Во главната улога се враќа легендарната Џејми Ли Кертис, која славата ја стекна преку оригиналниот „Halloween“(Ноќ на вештерките). Франшизата продолжува 40 години по оригиналниот филм...

Келнерка пронашла торба со 30.000 евра и ја вратила на сопственикот...

Дваесетичетиригодишна келнерка во кафе бар во Апатин, пронашла торба со 30.000 евра и му ја вратила на сопственикот. Човекот тргнал да купува стан во Сомбор,...

ВИДЕО: Актерот Том Круз скокнал од височина од седум километри на...

Том Круз направил скок со слободен пад од 7 километри и отворање на падобран едвај на 600 метри од земјата за време на снимањето...

ВИДЕО: Во новиот анимиран филм за Спајдермен, се појави и реклама...

На 6-ти јуни излезе трејлер за анимираниот филм наречен “Spider-man: Into the Spider-verse” кој наскоро ќе се појави во кино салите. Во овој филм...

Најсреќните деца живеат во Финска !

Најновото истражување на ПИСА покажа дека најсреќните деца живеат во Финска, Германија и Шведска. Тие најмалку учат, а постигнуваат најдобри резултати, изјави аналитичарот Алфонсо...

Бројот на самоубиства во САД зголемен за 30% – Лани се...

Во периодот од 1999 до 2016 година, бројот на самоубиства во САД е зголемен за 30 проценти, се наведува во извештајот на американскиот Центар...

Бугарка го убила сопругот, добила осум години затвор…но успеала да побегне...

Државјанка на Бугарија, 49-годишната И.Г., во својата држава била осудена на осум години затвор за убиство на својот сопруг, по што избегала од државата. Во...

Актерот Џони Деп им налаќал по 1000 долари за фотографија на...

Актерот Џони Деп заработи 40 илјади долари од средбите со неговите обожаватели во Москва. Од секоја средба наплатувал по 1.000 долари. Тој неодамна гостуваше во...